Notice: crypt(): No salt parameter was specified. You must use a randomly generated salt and a strong hash function to produce a secure hash. in /home/mansur/domains/mansurgida.com.tr/public_html/controller/HomeController.php on line 65
Mansur Gıda
Kurumsal / Tarihçe

Tarihçe

Sahip olduğu satış ve pazarlama hacmi, üretim gücü, potansiyeli ve dinamizmi ile faaliyet gösterdiği sektörlerin önemli kuruluşlardan biri olan Mansur Gıda, 32 yıl önce ticaret hayatına Mansur Ticaret unvanıyla Siirt'te başlamıştır.

Başta yerli ürünler olmak üzere ülkemizin tüm bölgelerinin ürünlerini Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne ulaştırma görevini uzun yıllar boyunca başarıyla sürdüren Mansur Ticaret, 1996 yılında İstanbul Fatih’te ikinci şubesini açarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin yöresel ürünlerinin satış ve pazarlamasına başlamıştır.

Sürekli büyümeyi ve gelişmeyi kendisine ilke edinen firmamız;

Öncü Salça ile güç birliği yaparak 2001 yılında Mansur Gıda unvanıyla merkezini İstanbul Rami Toptancılar Sitesi'ne taşımıştır. Burada ticari faaliyetine toptan gıda satışı yaparak devam etmiştir.

2005 yılında İstanbul Bayrampaşa’da bulunan Mega Center Kuru Gıda Hali’nde Seylan Çayı, Kuruyemiş, Baharat, Kuru Sebze, Kuru Meyve ve benzeri ürünlerin üretim ve paketleme faaliyetlerine başlamış  2008  yılından itibaren de bu ürünlerin,  satış, pazarlama ve dağıtımına devam etmiştir.

Halen satış ve dağıtımını üstlendiği, ülkemizin her bölgesine ait yöresel ürünlerini, hizmet sağladığı yaklaşık 7.000 noktaya üstün kalite anlayışıyla ulaştırmaya devam etmektedir.

2013 yılında kendi araç filosunu kurarak yurtiçi ve uluslararası karayolu taşımacılığına da giriş yapmıştır.

Kazanılan tecrübe ve birikim sayesinde yeni sektörlerde de yatırımları hedefleyen firmamız;

32 yıl önce Siirt’te başladığı başarılı yolculuğuna, yıllar içerisinde gerçekleştirdiği yatırımlarla dağıtım dışında perakendecilikten, üretime, toptan satış ve dağıtımdan yurt içi ve uluslararası yük taşımacılığına kadar birçok farklı sektörde devam etmektedir. Bugün bünyesindeki  iştirak ve bağlı kuruluşlar ile Marmara Bölgesi başta olmak üzere ülke çapında kendi sektöründe Türkiye’nin yükselen değeri konumundadır.